TEHNICIAN SISTEME DE SECURITATE
Candidatul Ideal: • Studii medii; • Curs tehnician de sisteme de securitate - constituie avantaj; • Eligibilitate pentru avizare IPJ (cazier judiciar fără antecedente); • Cu experiență în instalarea / punerea în funcțiune / întreținerea sistemelor de securitate; • Experiență în instalarea / întreținerea sistemelor de securitate ; • Cunoștințe de operare calculator, rețele calculatoare; • Cunostinte de baza legate de sistemele de securitate (constituie avantaj) • Cunoștințe de programare sisteme de securitate (constituie avantaj) • Permis auto cat B, (constituie avantaj); • Apt pentru muncă la înălțime; • Eficiență în îndeplinirea sarcinilor de serviciu; • Abilități de gestionare a proiectelor de instalare; • Rezistență la stres, abilități de comunicare, capacitate organizare; • Persoană cu gândire pozitivă, energică, proactivă, amabilă, eficientă.
Descrierea jobului: • Instaleaza si pune in functiune diferite sisteme de securitate; • Deruleaza activitati de mentenanta si service le sediile beneficiarilor; • Efectueaza interventii preventice/corective; • Asigura suportul tehnic, constata defectiunile si propune lista de piese de schimb, a echipamentelor si a consumabilelor; • Efectueaza operatiuni tehnice de extindere a sistemelor (cablare, conectare etc); • Colaboreaza cu echipa de suport tehnic pentru solutionarea si inchiderea solicitarilor; • Asigura consultanta tehnica si instruirea clientilor.