Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Inginer sisteme fotovoltaice

Candidatul Ideal:

▪️Absolvent de studii superioare tehnice în domeniul energetic sau inginerie electrică;
▪️Capacitatea de a elabora documentația tehnică pentru obținerea avizului tehnic de racordare;
▪️Cunoștințe de utilizare a programului AutoCAD – constituie un avantaj;
▪️Cunoștințe de utilizare a pachetului Microsoft Office;
▪️Experiență de minim 3 ani în domeniu;
▪️Permisul de conducere reprezintă un avantaj.

Descrierea jobului:

▪️Întocmirea ofertei tehnico-comerciale;
▪️Vizitarea amplasamentelor unde urmează să fie montate sisteme fotovoltaice;
▪️Efectuarea măsurătorilor necesare pentru proiectarea și amplasarea ansamblurilor de panouri fotovoltaice pe teren;
▪️Coordonarea echipei de electricieni în teren pentru montaj, punerea în funcțiune și programarea sistemelor fotovoltaice;
▪️Întocmirea documentației necesare clientului pentru a deveni prosumator;
▪️Transmiterea recomandărilor necesare pentru reducerea timpilor de lucru;
▪️Întocmirea și actualizarea unei baze de date cu lucrările în curs;
▪️Întocmirea necesarului de materiale pentru lucrări.

Formular de aplicare