Inginer ofertare instalatii electrice
Candidatul Ideal:
• Studii superioare tehnice, profil electric/instalatii in constructii. • Experienta de lucru minim 3 ani pe un post similar de ofertare in domeniul tehnic – instalatii electrice, instalatii mecanice, automatizari • Cunostinte de operare a programelor de devize constituie un avantaj • Autorizatie ANRE constituie un avantaj • Limba engleza – nivel mediu/avansat • Cunostinte avansate in utilizarea MS Office (Word, Excel, Powerpoint), navigare Internet • Persoana organizata si foarte atenta la detalii, capabila sa gestioneze proiectele din punct de vedere al rezultatelor si termenelor impuse.
Descrierea jobului:
• Intocmirea ofertelor de pret in baza cererilor primite de la beneficiari; • Intocmirea de caiete de sarcini pentru lucrari de instalatii electrice si propunerea de solutii constructive; • Actualizarea /redimensionarea solutiilor tehnice in functie se solicitari; • Stabilirea/negocierea impreuna cu furnizorii a solutiilor/proiectelor/preturilor pentru lucrari sau proiecte importante; • Intocmeste proiectele de montaj si devizele de echipamente si materiale (plus estimarea necesarului de manopera pentru realizarea proiectului