Agent de vânzări
Candidatul Ideal:
• Studii superioare tehnice; • Experienta in domeniu vanzarilor de solutii si echipamente tehnice 2-3 ani; • Cunostinte tehnice (electrotehnic, electroenergetic) • Cunoasterea produselor comercializate: sisteme de iluminat LED / statii de incarcare auto/sisteme fotovoltaice • Abilitati foarte bune de comunicare si negociere • Spirit antreprenorial, orientat catre client • Capacitate de sinteza si analiza • Permis de conducere valabil (categoria B) • Engleza nivel mediu • Cunoștințe bune de operare PC (MS Office: Word, Excel);
Descrierea jobului:
• Prospectarea pietei si descoperirea de noi potential client • Prezinta oferta de produse • Mentine relatia cu clientii pe parcursul derularii proiectelor • Negociaza conditiile de vanzare cu clientii • Identifica, analizeaza si initiaza masuri concrete si planuri de actiune cu privire la cresterea intensiva a vanzarilor • Implementeaza si urmareste respectarea strategiei comerciale • Realizeaza analize si propuneri de imbunatatire a situatiilor constatate • Gestionarea portofoliului de clienti precum si atragerea de noi client • Furnizezi informatiile solicitate de client privind sistemele comercializate • Oferi solutii problemelor ridicate de client.