Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Agent de vânzări

Candidatul Ideal:

  • Studii superioare tehnice;
  • Experiență în domeniul vânzărilor de soluții și echipamente tehnice 2-3 ani;
  • Cunoștințe tehnice (electrotehnic, electroenergetic);
  • Cunoașterea produselor comercializate: sisteme de iluminat LED, stații de încărcare auto, sisteme fotovoltaice;
  • Abilități foarte bune de comunicare și negociere;
  • Spirit antreprenorial, orientat către client;
  • Capacitate de sinteză și analiză;
  • Permis de conducere valabil (categoria B);
  • Engleza nivel mediu;
  • Cunoștințe bune de operare PC (MS Office: Word, Excel).

Descrierea jobului:

  • Prospectarea pieței și descoperirea de noi potențiali clienți;
  • Prezintă oferta de produse;
  • Menține relația cu clienții pe parcursul derulării proiectelor;
  • Negociază condițiile de vânzare cu clienții;
  • Identifică, analizează și inițiază măsuri concrete și planuri de acțiune cu privire la creșterea intensivă a vânzărilor;
  • Implementează și urmărește respectarea strategiei comerciale;
  • Realizează analize și propuneri de îmbunătățire a situațiilor constatate;
  • Gestionarea portofoliului de clienți precum și atragerea de noi clienți;
  • Furnizezi informațiile solicitate de client privind sistemele comercializate;
  • Oferi soluții problemelor ridicate de client.

Formular de aplicare